Magdalena Jarocka. Jestem terapeutą zajęciowym. Pracuję z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie i fizycznie w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Legnicy. Udział w projekcie pozwolił mi rozwinąć swoje zainteresowania jak również dał możliwość sprawdzenia się w nowych sytuacjach i rolach. A umiejętności nabyte podczas udziału w projekcie wykorzystuję podczas wykonywania mojej pracy zawodowej.
Marzena Kaźmierczak. Pracowałam jako: instruktor kulturalno-oświatowy odpowiedzialny za niesienie kaganka oświaty i kultury do klubów wiejskich, jako sprzątaczka w Zakładzie Ulic i Mostów, starsza woźna w Klubie Nauczyciela (ale to była fikcja, bo nie mogli mi dać etatu instruktora ko), prowadziłam działalność gospodarczą -miałam firmę handlową „Emma”, byłam agentem ubezpieczeniowym, dyrektorką Domu Kultury „Kopernik”, pracownikiem administracyjno-biurowym w firmie „Energomontaż” dziennikarką i opiekunką domową. W międzyczasie bywałam bezrobotna a tak że gosposią domową, matką, żoną, kochanką.

Aleksandra Żurawieckam. Jestem studentka Kolegium Karkonoskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna. Jestem wolontariuszką Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych w Legnicy od 2004 roku. Pomagałam przy realizacji projektu „Szkoła Czarodziejów Wyobraźni”, byłam przy realizacji projektu „Szukam babci szukam dziadka”, miałam również kontakt z dziećmi z Domu Dziecka w Legnicy, z którymi Stowarzyszenie realizowało projekt „Warsztaty Twórczego Rozwoju”. Miałam również okazje uczestniczyć w międzynarodowym projekcie „Teatr dla tolerancji”. Obecnie jestem też wolontariuszka Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze. Skończyłam kurs na wolontariuszkę w hospicjum i oddziale paliatywnym. Matura i studia sprawiły jednak, że do tego nie doszło, ale ja jeszcze nie dałam za wygraną:) Praca z ludźmi to moja przeszłość i przyszłość, to moja prywatność i przyszła praca zawodowa:)

Małgorzata Grześków. Studiuję w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Do tej pory brałam udział w dwóch wolontariatach. Pierwszy dotyczył opieki, rozmowy i przede wszystkim okazania zainteresowania z naszej strony osobami, które są nieuleczalnie chore i przebywają w hospicjum. Natomiast drugi wolontariat polegał na rozwijaniu wyobraźni i zorganizowaniu dzieciom czasu. Dzieci przede wszystkim miło i pożytecznie spędzały czas, ale i również uczyły się jak można się bawić np. mając tylko taśmę, nożyczki i wodę- poszerzały swoją twórczość. Jako wolontariusz pomagałam w przygotowaniach i w realizacji spotkań ale przede wszystkim fantastycznie się bawiłam i również jak dzieci rozwijałam swoją wyobraźnię. Uważam również, że pewnym moim doświadczeniem i poszerzeniem umiejętności było ukończenie kursu wychowawcy, który pozwala mi na pracę z dziećmi na wszelkich wyjazdach tj. koloniach, półkoloniach i obozach.

Bibianna Pozorska, z zawodu pedagog opiekuńczy, instruktor terapii zajęciowej. Pracuje z młodzieżą niepełnosprawną w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Uczestnictwo w projekcie pozwoliło mi sprawdzić się w nowych dla mnie rolach oraz rozwinąć swoje zainteresowania.
Krystyna Kuczma. Od 24 lat pracuje w szkole, aktualnie z dziećmi sześcioletnimi i z klas 4-6. Dwa lata temu spełniła jedno ze swoich marzeń – ukończyła studia plastyczne. Uczestniczy w spotkaniach i plenerach plastycznych razem z artystami polskimi i z innych krajów Europy. Organizuje wystawy własnych prac plastycznych. Stara się swoją pasją podzielić z innymi, szczególnie młodymi ludźmi.
Małgorzata Sokołowska. Pracuje w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy. Społecznie działa w Legnickim Stowarzyszeniu Kobiet BABINIEC, które organizuje m.in. akcje charytatywne dla Oddziału Opieki Paliatywnej oraz wspiera kobiety w rozwoju osobistym. Od niedawna jest członkiem Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO LEGNICA.
Irena Nowak. Interesuje się turystyką, działa w Lidze Obrony Kraju ( obecnie jest sędzią na zawodach strzeleckich). Uważa, że strzelectwo uczy wytrwałości, dyscypliny wewnętrznej, samodzielności oraz wytrzymałości psychicznej. Jedna z założycielek Stowarzyszenia Kobiet BABINIEC, które wspiera i promuje kobiety w dziedzinach: zawodowej, społecznej i kulturalnej. Członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO LEGNICA.
Jolanta Jaskulska. W latach 1990 – 1993 była zaangażowana w międzynarodowy projekt grupy ”American Theatre Company”, która pracuje na rzecz dzieci w całej Europie. W Polsce napisała i wyreżyserowała kilka ze swoich sztuk, w których występowały głównie dzieci. W 1998 i 1999 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Obozie Letnim w Niemczech, gdzie prowadziła zajęcia dla dzieci z Niemiec, Ameryki i Indian amerykańskich z plemion Navaho i Apaczów. Od 2000 do 2004 roku pracowała z dziećmi podczas Slot Art. Festiwal w Lubiążu (Polska). Od czasu do czasu organizuje spektakle dla dzieci i młodzieży. Bardzo mocno wierzy w edukację nieformalną, która rozwija wyobraźnię poprzez zabawę. Obecnie studiuje kulturę i film amerykański w Centrum Studiów Amerykańskich w Warszawie.
Luiza Szpatowicz. Jest studentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilku miesięcy współpracuje ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych z Legnicy, gdzie stara się być przydatna w tłumaczeniu z j. francuskiego. Jest wolontariuszką krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, w którym pomaga realizować akcję Podzielmy się wiedzą. Jej celem jest wspieranie dzieci mających trudności w nauce lub mających trudności m.in. ze względów finansowych na rozwój własnych predyspozycji i potrzeb intelektualnych. W ramach programu odbywa raz w tygodniu, z jednym dzieckiem jedną godzinę nauki j. francuskiego.
Joanna Rostkowska. Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalizacją teatralną i plastyczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Współtwórca teatru “Theatre du Vent”. Uczestniczyła w stażach w Polsce i za granicą z dziedziny: teatru improwizacji, performance, dramy społeczno – artystycznej, pedagogiki zabawy, teatru eksperymentalnego, improwizacji kontaktu, reżyserii teatralnej, teatru ruchu, tańca współczesnego, teatru maski i pedagogiki przeżycia. Jest multiplikatorem realizującym projekty teatralne z nauczycielami na Dolnym Śląsku. Autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej dla młodzieży i dorosłych.
Katarzyna Kaźmierczak. Aktorka, założycielka niezależnego, poszukującego Teatru ANAGRAM, psychoterapeuta. Współpracowała z Łódzką Pracownią Alternatywnego Wychowania, prowadziła zajęcia w Liceum Eksperymentalnym w Łodzi, wykładała w Studium Kulturalno-Oświatowym w Opolu. Autorka wielu programów edukacyjnych i psychoedukacyjnych wykorzys-tujących techniki teatralne i dramowe.